فرزندان ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت

فرزندان: ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت روزنامه های ورزشی

گت بلاگز فضای مجازی انتشار محتويات غير اخلاقى در فضاى سايبر مجرمانه است و پيگرد قانونى دارد

عامل انتشار محتويات منافى عفت و اخلاق در فضاى سايبر، به وسیله پليس فتا شهرستان رشتخوار از شهرستان‌هاى تابعه استان خراسان رضوى شناسايى و دستگير شد.

انتشار محتويات غير اخلاقى در فضاى سايبر مجرمانه است و پيگرد قانونى دارد

به گزارش خبرنگار حوزه دنیای ارتباطات گروه اینترنت گروه تحریریه سایت جوان؛ سرهنگ ابوالحسن وفايى در تشريح اين خبر گفت: با توجه به رصد و پايش فضاى سايبرى از سوى كارشناسان پليس فتا شهرستان رشتخوار، كارشناسان در يكى از شبكه هاى اجتماعى متوجه فعاليت گروهى غير اخلاقى با اعمال منافى عفت عمومى شده است و اقدام مورد نیاز در خصوص شناسايى و دستگيرى عامل راه اندازى و مدير گروه شروع شد.

عبارات مهم : انتظامی
وی افزود: با توجه به کارها صورت گرفته به وسیله كارشناسان پليس فتا و تحقيقات فنى پيرامون عنوان متهمى در اين رابطه شناسايى و با هماهنگى قضايى دستگير و به پليس فتا انتقال یافته شد.

سرهنگ وفايى ادامه داد: متهم كه مردى 23 ساله بود در مواجهه با ادله فنى جرم خود را پذيرفت و اعتراف كرد، سيم كارت يكى از اهالى دِه هاى تابعه شهرستان رشتخوار را به عنوان “قرض” گرفتم و بدون اطلاع وى در يكى از شبكه هاى اجتماعى عضويت پيدا كرده و سپس سيم كارت را بعد داده و بعد از راه اندازى گروه، افرادى را در آن عضو نموده و سپس با انگيزه “شوخى و تفريح” اقدام به انتشار مطالب غير اخلاقى و منافى عفت نمودم.

فرمانده انتظامی شهرستان رشتخوار گفت: متهم به همراه پرونده جهت سير مراحل قضايى به دادسرا اعزام شد.

اين مقام انتظامى در توصيه اى به شهروندان گفت: به منظور حفظ حريم خصوصى و پيشگيرى از مخاطرات سايبرى مراقب اسناد و مدارك هويتى خود بوده و گوشى و سيم كارت متعلق به خود را براى لحظه اى هم در اختيار افراد ناشناس قرار ندهيد.

این مقام انتظامی تاکید کرد: ضمن اينكه جهل به قانون رافع مسئوليت نمى باشد و چنانچه از ابزارى كه در اختيار خود داريد سوء استفاده اى صورت پذيرد، مسئول بوده و هنگام فقدان يا دزدی مدارك هويتى شهروندان مى بايست براى اعلام فقدان آن سريعا به مراجع ذي صلاح قانونى اقدام نمايد، ضمن اينكه سيم كارت متعلق به خود را در يد اختيار خود نگه دارند تا مورد سوء استفاده افراد سودجو قرار نگيرند.

شايان ذكر است پليس فتا از كليه كاربران مى خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت كرده و از آخرين رويدادها از جمله اخبار و حوادث سايبرى مطلع گردند.

منبع:پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: انتظامی | فرمانده انتظامی | پلیس فتا | زندانی | غیرمجاز |

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog