فرزندان ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت

فرزندان: ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت روزنامه های ورزشی

گت بلاگز فرهنگی هنری چه خبر از ماه‌نشان و جام رمضان؟ ، دو خبر از برنامه‌های تلویزیونی

چهارمین قسمت خاص برنامه «ماه نشان» راجع به فعالیت‌های موسسه خیرین شهید عبدالله مزاری در استان سیستان و بلوچستان پخش می‌شود.

چه خبر از ماه‌نشان و جام رمضان؟ ، دو خبر از برنامه‌های تلویزیونی

به گزارش حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی گروه تحریریه سایت جوان؛ چهارمین قسمت خاص برنامه «ماه نشان»، سه شنبه شب و با عنوان فعالیت های موسسه خیریه شهید مزاری در استان سیستان و بلوچستان روی آنتن می رود.
شهید مزاری از جمله فعالان فرهنگی و خیرینی بود که 25 سال پیش در استان سیستان و بلوچستان ترور شد و به فیض شهادت رسید.

عبارات مهم : ولاسکو

بر این اساس فرزند شهید مزاری در برنامه سه شنبه شب «ماه نشان» حضور می یابد و به گفتگو با حسین قرایی اطراف پیگیری به محرومان سیستان و بلوچستان و ادامه راه پدرش که این موسسه نیز به همین جهت تاسیس شده، می پردازد.
مرور فعالیت های موسسه خیریه شهید مزاری و گفتگو با حسن عنایتی فیلمسازی که مستند مربوط به این موسسه را ساخته هست، در کنار میان برنامه هایی مشمول بر معرفی موسسه شهید مزاری و محرومت زدایی در سیستان و بلوچستان، بخش های متفاوت «ماه نشان» را تشکیل می دهد.
این برنامه را می توانید سه شنبه 16 خردادماه ساعت 22:00 به صورت زنده از شبکه افق ببینید.
**********
لزوم تامین زیرساخت جهت میزبانی مسابقه های جهانی والیبال

برنامه جام رمضان باز هم به مسابقه های لیگ جهانی والیبال از جمله شرایط میزبانی و حضور خانواده ها به عنوان تماشاگر تخصیص داده شده است داشت.

به گزارش روابط عمومی برنامه تلویزیونی «جام رمضان» این برنامه که در طول ماه مبارک رمضان از شبکه «شما» روی آنتن می رود، دوشنبه شب باز هم به عنوان روز ورزش کشورمان یعنی مسابقه های لیگ جهانی والیبال تخصیص داده شده است داشت.

در برنامه شب قبل، محمود افشاردوست دبير فدراسيون والیبال به همراه اميرحسين منظمی و جواد مهرگان ميهمان ويژه جام رمضان بودند. در میانه های برنامه هم داورزنی مدیر فدراسیون والیبال کشورمان به صورت تلفنی روی آنتن صحبت کرد.
افشاردوست در ابتدای صحبت های خود با اشاره به روند رو به رشد تیم ملی والیبال جهت حضور در لیگ جهانی گفت: از سال 2013 با هدایت ولاسکو قدم در راه لیگ جهانی گذاشتیم. این نخستین حضور ما در عرصه لیگ جهانی بود و شیرین و به یادماندنی. با این حال ما توقع زیادی نداشتیم ولی انگیزه بود و نتیجه خوبی هم گرفتیم.
وی تصریح کرد: با تمام اینها ما بی تجربه بودیم. هم به لحاظ فنی و تیم ملی که حضور در چنین آوردگاهی را تجربه نکرده بود و هم به لحاظ مدیریت و فدراسیون. به هر حال آن وقت میزبانی هم به ما خورد و ما با توجه به اینکه زیرساخت های مورد نظر را نداشتیم در این زمینه کمی پرسشها داشتیم.
دبیر فدراسیون والیبال کشورمان در ادامه اظهار کرد: در ادامه این موفقیت ها سال 2014 باز هم با ولاسکو به مسابقه های رفتیم؛ راهنمایی، تجربه ولاسکو و در کنارش توانایی خود فرزند ها باعث شد نتیجه بهتری بگیریم. ولاسکو در زمینه فنی خیلی خوب تیم را ساخت.
امیرحسین منظمی راجع به عوض کردن سرمربی تیم ملی بعد از ولاسکو گفت: ما در آن سال با خیلی از مربیان برتر دنیا از جمله رزنده برزیلی صحبت کردیم. می خواستیم حالا که تیم رو به رشد هست، مربی به کار بگیریم که بتواند این روند صعودی را تقویت کند. ولی خب خیلی ها قبول نکردند و به عبارتی جهت ما طاقچه اوج گذاشتند و نهایتا ما به کواچ رضایت دادیم. با کواچ دو سال پیاپی به لیگ جهانی رفتیم؛ سال اول نتیجه بهتری گرفتیم ولی سال دوم آن طور که باید نتوانست از فرزند ها و توانایی آنها بهره ببرد.
مهرگان دیگر مهمان برنامه در ادامه با اشاره به درستی عوض کردن دوباره سرمربی تیم ملی بعد از کواچ گفت: به نظر من تصمیم بسیار هوشمندانه ای گرفته شد. ترکیب سیچلو و لوزانو و در کنار آن حضور مربیان ایرانی به خوبی توانست تیم را دوباره به سامان برساند و به المپیک رهسپار کند.
وی تاکید کرد: لوزانو از همان ابتدا به دنبال یک قرارداد کوتاه مدت بود. می خواست تنها کشور عزیزمان ایران را به المپیک ببرد و بعد از آن با تیم دیگری قرارداد ببرد. با تمام این حرف ها، اعتقاد دارم که باید تاریخچه را رها کنیم و برسیم به حال و البته آینده والیبال کشورمان. امروز دیگر نباید به دنبال کسب تجربه باشیم ما دیگر باید نتیجه بگیریم. این طور نباشد که همچنان بگوییم به قهرمان دنیا باختیم یا نایب قهرمان المپیک و … .
در میانه برنامه طبق روال هر لحظه مهمانان بازی پرتاب توپ به سبد بسکتبال را تجربه کردند.
اما در ادامه مهرگان با تاکید دوباره بر نتیجه محور بودن این دوره از بازی های لیگ جهانی گفت: ما این دوره با پتانسیل بالای بازیکنان، سرمربی خوبی که داریم و از همه مهمتر حضور دو مربی ایرانی که شرایط بازی ها را به خوبی می دانند، می توانیم روی سکو برویم.
وی تصریح کرد: البته ناگفته نماند که شاید امروز از نگاه بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی ما جزو ده تیم برتر دنیا باشیم ولی از نظر زیر ساخت والیبال در بین ده تیم نیستیم. ما هنوز به لحاظ امکانات و سالن و … در رده بالایی قرار نداریم.
همچنین افشاردوست در ادامه با تاکید بر عوض کردن رویکرد فدراسیون جهت هدایت تیم ملی گفت: در فدراسیون تصمیم گرفتیم تا بر استفاده از توان مربیان کشورمان تاکید کنیم. جهت همین در کنار لوزانو و اکنون کولاکوویچ از دو مربی ایرانی بهره بردیم. ما دنبال این هستیم که جهت سال های بعد روی مربیان خودمان سرمایه گذاری کنیم.
افشاردوست در آخر بر این تاکید کرد که اگر تیم ما نتیجه گرفته، نباید همه را پای مربی گذاشت. من اعتقاد دارم عالی ترین مربیان هم محدود به عملکرد بازیکنان هستند. فرزند های ما آنقدر توانمند بودند که خوب عمل کردند و نتیجه مطلوب گرفتند.
در ادامه داورزنی در تماسی تلفنی ضمن تاکید بر لزوم فراهم آوری زیرساخت های والیبال در کشور بر میزبانی بازی های لیگ جهانی تاکید کرد.
وی راجع به حضور بانوان در استادیوم با توجه به ضوابط بازی ها گفت: تلاش ما این است که همچون دوره قبل شرایط را جهت حضور خانواده ها فراهم کنیم.
اما در آخر برنامه باز هم از سوی مهمانان بر استعدادیابی بازیکنان و مربیان شهرستانی، برگزاری کلاس های آموزشی و … تاکید شد.
گفتنی هست؛ «جام رمضان» خاص برنامه رمضانی شبکه «شما»٬ به تهیه کنندگی علی صادقی و با اجرای محمد مقدم و قشنگ بنماران هر شب ساعت ۲۳:۴۵ تا ۰۱:۳۰ از این شبکه پخش می شود.
انتهای خبر/

واژه های کلیدی: ولاسکو | برنامه | والیبال | لیگ جهانی | تیم ملی والیبال | لیگ جهانی والیبال | برنامه ماه نشان | برنامه جام رمضان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog