فرزندان ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت

فرزندان: ابرار ورزشی ابرار ورزشی – 3 اردیبهشت روزنامه های ورزشی

گت بلاگز اصفهان تشکیل پرونده الکترونیکی جهت 30 درصد شهروندان گلپایگانی

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تا کنون جهت 30 درصد از جمعیت 88 هزار نفری زیر پوشش در شهرستان گلپایگان تشکیل شده است هست.

تشکیل پرونده الکترونیکی جهت 30 درصد شهروندان گلپایگانی

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،ناصر رستمی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: هفته جهانی سلامت یکم تا هفتم اردیبهشت ماه است که شعار امسال از سوی شرکت جهانی بهداشت «بیایید افسردگی را با هم صحبت کنیم» نام گذاری شده است هست.

وی با بیان اینکه سال گذشته در مراکز سلامت شهرستان گلپایگان هزار مورد مشاوره از سوی کارشناسان شبکه بهداشت و درمان انجام شده است هست، افزود: در مرکز درمانی رئوف 297 مورد، مرکز درمانی عظیمی 325 مورد، مرکز درمانی ابن سینا 205 مورد و در مرکز درمانی مهدی صحت 217 مورد مشاوره انجام شده است است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با بیان اینکه سه عامل فوت و میر در کشور ناشی از بیماری قلبی عروقی، حوادث و سرطان ها هست، گفت: شرکت بهداشت و درمان در سال 96 با اجرای برنامه ایراپِن در جهت مبارزه با بیماری سرطان دستگاه گوارش، بیماری قلبی عروقی و دیابت بیماری کارها مؤثری انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در بهمن و اسفند ماه سال گذشته با اجرای طرح خطر سنجی افراد بالای سن 30 سال 82 نفر ارزیابی شدند، افزود: 82 مورد بیمار دیابتی، 112 نفر بیمار مبتلا به فشار خون، 389 نفر کلسترول اوج شناسایی شدند، در جهت پیشگیری از بیماری گوارشی یک هزار 832 نفر غربالگری شدند.

تشکیل پرونده الکترونیکی جهت 30 درصد شهروندان گلپایگانی

رستمی با اشاره به اینکه در جهت مبارزه با بیماری سرطان سینه در زنان یک هزار 623 نفر شناسایی و معاینه شدند، تصریح کرد: یک مورد سرطان دستگاه گوارشی شناسایی و به فوق تخصص دستگاه گوارش معرفی شد.

وی با اشاره به فعالیت های واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان گلپایگان، گفت: در سال گذشته 11 هزار مورد دیدار از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، 21 هزار مورد کلرسنجی از آب آشامیدنی شهرستان، 322 مورد نمونه برداری از مواد غذایی مشکوک، معدوم سازی 3 هزار و 300 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، یک مورد پلمپ مواد غذایی و 56 مورد به تعزیرات حکومتی معرفی شدند.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان بیان داشت: در جهت پیشگیری از حوادث ترافیک در هفته آینده مسابقه بزرگ کتاب خوانی در مدارس شهرستان برگزار و به نفرات برتر جوایزی اهدا می شود.

رستمی با اشاره به اینکه مرسوم ترین بیماری در شهرستان گلپایگان تب مالت که در سال 94 آمار مبتلا به بیماری تب مالت در شهرستان 92 مورد بوده هست، گفت: از سوی شبکه بهداشت و درمان با همکاری جهاد کشاورزی و شبکه دامپزشکی جلسات آموزشی با نشانه کم کردن بیماری تب مالت جهت کشاورزان و دامداران برگزار شده است است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تا کنون جهت 30 درصد از جمعیت 88 هزار نفری زیر پوشش در شهرستان گلپایگان تشکیل شده است هست.

وی افزود: با آموزش در جهت ارتقای آگاهی بین کشاورزان و دامداران سال گذشته میزان مبتلایان به بیماری تب مالت 50 درصد کم کردن داشته است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان با بیان اینکه ثبت الکترونیکی پرونده سلامت از کارها مؤثر دولت در جهت طرح تحول سلامت هست، گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تاکنون جهت 30 درصد از جمعیت 88 هزار نفری زیرپوشش در شهرستان گلپایگان تشکیل شده است است.

وی با بیان اینکه تکمیل پرونده سلامت الکترونیکی جهت تمام جمعیت زیرپوشش شهرستان به زودی محقق خواهد شد، گفت: 130 میلیون تومان جهت تکمیل زیر ساخت‎های نرم افزاری، سخت افزاری و راه اندازی دستگاه لمپ هزینه نیاز است.

رستمی با اشاره به اینکه از سال 93 تاکنون 19 پروژه بهداشت و درمان با زیربنای 8 هزار و 800 مترمربع در شهرستان با کمک خیرین و دولتی به بهره برداری رسیده هست، گفت: مرکز ان آی سی یو، بخش مواظبت نوزادان، بخش جراحی زنان و مرکز درمانی ابن سینا در امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه پروژه احداث مرکز درمانی محله فیلاخص به زودی کلنگ زنی خواهد شد، گفت: پست برق بیمارستان بااهمیت ترین نیاز که 200 میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

رستمی گفت: مرکز درمانی ابن سینا با زیربنای 500 مترمربع در شهر گلپایگان با پیشرفت فیزیکی 45 درصد در حال احداث که جهت تکمیل 455 میلیون تومان هزینه در بردارد.

تشکیل پرونده الکترونیکی جهت 30 درصد شهروندان گلپایگانی

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان افزود: تکمیل کلینیک تخصصی بیمارستان امام حسین(ع)، مرکز آموزش بهورزی و سالن آموزش در امسال به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه در شهرستان گلپایگان 22 منزل بهداشت روستایی و 7 مرکز خدمات جامع سلامت درمانی شهری و روستای وجود دارد، افزود: در شهرستان 13 پایگاه که از این تعداد 8 مرکز مستقل و 5 مرکز درمانی به خدمات دهی مشغول هستند.

رستمی با اشاره به اینکه تنها بیمارستان دولتی شهرستان بیمارستان 115 تختخوابی امام حسین(ع) گلپایگان است که در حال حاضر در این بیمارستان 250 پرسنل و پرستار و 25 دکتر متخصص به شهروندان بومی و غیربومی خدمات درمانی ارائه می کنند، بیان داشت: در بیمارستان امام حسین(ع) با کمبود دکتر رادیولوژی مواجه هستیم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته 6 بیمار مبتلا به ایدز در شهرستان شناسایی شدند، تأکید کرد: عرضه قلیان در چایخانه ها ممنوع و مورد پیگرد شبکه بهداشت و درمان قرار دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان گلپایگان گفت: پرونده الکترونیکی سلامت تا کنون جهت 30 درصد از جمعیت 88 هزار نفری زیر پوشش در شهرستان گلپایگان تشکیل شده است هست.

عبارات مهم : سلامت

انتهای پیام/م

واژه های کلیدی: سلامت | درمانی | بهداشت | بیماری | درمان ان | بیمارستان | خدمات درمانی | اصفهان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog